Assisted GPS

بازدیدها : 1,059 بازدید

Assisted GPS یا A-GPS چیست؟

assisted global positioning system به معنای کمک سیستم موقعیت یابی جهانی می باشد. که به یک GPS کمک می کند تا بر روی سیگنال یک ماهواره قفل شود که با TTFF یا time to first fix به معنای مدت زمان برای اولین پایه گذاری شناخته می شود. در واقع AGPS به قطعه GPS در مواقعی که به واسطه ساختمان های اطراف سیگنال ماهواره ضعیف شده یا مکان آن تغییر پیدا کرده است، کمک می کند.

دستگاه های GPS اطلاعات مکان را، با ارتباط مستقیم با ماهواره های در حال حرکت در اطراف زمین تعیین می کنند. دستگاه AGPS اطلاعات مکان را از ایستگاه های شبکه (BTS / NodeB / eNodeB) بر اساس تکنولوژی GSM، CDMA یا LTE که در ترمینال تلفن همراه استفاده می شود، تعیین می کند. سیستم های ایستگاه پایه در تکنولوژی A-GPS به نوبه خود با ماهواره ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات را آماده می کنند و اطلاعات را به ترمینال های تلفن همراه بر اساس درخواست ارائه می دهند.

همانطور که دستگاه های GPS با ماهواره ارتباط برقرار می کنند، می توانند اطلاعات را فقط تحت شرایطی که آسمان صاف است وهنگامی که ماهواره بدون هیچ گونه دخالت قابل دسترسی باشد، دریافت کنند. به این ترتیب زمان پاسخ دادن به سرویس درخواستی آهسته تر می شود. در حالی که دستگاه های A-GPS با ایستگاه های شبکه ارتباط برقرار می کنند، حتی در فضای ابری و بدترین شرایط شبکه، اطلاعات به دست می آید، اما هنگامی که شبکه قابل دسترسی نیست، مشکل ایجاد می شود. در این شرایط، دستگاه های AGPS به کمک GPS می آیند تا درخواست اطلاعات مکانی هر کاربر را فراهم کند. دستگاه های A-GPS سریعتر عمل می کنند زیرا لازم نیست اطلاعات را به ماهواره منتقل کنند.

نتایج استفاده از A-GPS:

  • مکان یابی سریعتر
  • قدرت پردازش کمتر توسط دستگاه مورد نیاز است
  • کاهش مصرف باتری
  • مکان یابی در محیط داخلی یا در محیط غیر مطلوب محیط زیست

A-GPS چگونه کار می کند؟

A-GPS با استفاده از دیتای آنتن های سرویس دهی تلفن همراه (BTS) می تواند اطلاعات زمانی و مکانی لازم برای را برای تشخیص ماهواره ها دریافت کند و به این صورت زمان تثبیت اولیه را به طور چشمگیری کاهش دهد. بسیاری از آنتن های موبایل BTS گیرنده های جی پی اس دارند و اطلاعات دریافتی شان را در اختیار تلفنهای همراه می گذارند. همچنین با استفاده از اتصال به اینترنت دستگاه می تواند این اطلاعات را از اینترنت دریافت نموده و مکان یابی را سرعت ببخشد.

 

 Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.