گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش‌ بینی می‌کند؟

بازدیدها : 778 بازدید

گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش‌ بینی می‌کند؟

گوگل مپ، برای نمایش وضعیت جاده‌ها از نظر ترافیک از سه رنگ سبز، زرد و قرمز استفاده می‌کند. این سه‌رنگ به ترتیب برای نمایش وضعیت آرام جاده، ترافیک روان و ترافیک سنگین استفاده می‌شود. استفاده از وضعیت نمایش رنگ‌ در جاده‌ها علاوه بر مسیریابی، راهکاری است که در رسیدن سریع‌تر به مقصد نقش مهمی دارد؛ اما گوگل چگونه قادر است تا ترافیک خیابان‌ها و جاده‌های موجود در مسیر را نمایش دهد؟

نقشه گوگل دو نوع اطلاعات ترافیکی و تشخیص راه و مسیر را رائه می کند: اطلاعات قبلی از اشخاصی که در زمان خاص در آن مسیر بوده اند و اطلاعات دقیق از وضعیت سرعت حرکت خودروها در اختیار شما قرار میدهد.

ورژن قبلی گوگل مپ از طریق اطلاعات جمع آوری شده از سنسورهای نصب شده بر روی خودروهای آزانس های حمل و نقل، شرکتی، دولتی کار می کرد و وظیفه ی جمع آوری اطلاعات ترافیکی و ارائه امار ترافیکی بر عهده داشت.. این خودروها با استفاده از تکنولوژی هایی مثل رادار، سنسورها، مادون قرمز و… قادر بودند اطلاعات وضعیت خودروهای در حال عبور را به سرور ارسال کنند و این اطلاعات جمع آوری در نهایت تحلیل و پردازش می شده است.

از اطلاعات جمع آوری شده توسط تکنولوژی های روز دنیا  میشد فهمید که در روزهای آینده وضعیت ترافیک چگونه خواهد بود و این آمار تقریبا درست بود و احتمالا آینده درست از آب در می آمد. اما جمع آوری این اطلاعات فقط به بزرگراه ها و اتوبان ها امکان پذیر بود، چرا که تنها در چنین مکان هایی از این دستگاه ها استفاده شده بود.

با به وجود آمدن گوشی های هوشمند دنیای تکنولوژی هم مقداری تغییر کرد، گوگل از سال ۲۰۰۹ روش جمع آوری اطلاعات خود را توسط crowdsourcing قرار داد تا اطلاعات دقیق تری را ارائه دهد، در این روش کاربرانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، وقتی وارد برنامه نقشه گوگل میشوند اگر GPS آنها روشن باشد، اطلاعاتی برای سرور های گوگل ارسال میشود، و از این اطلاعات سرعت اتومبیلها نیز استخراج شده و در نهایت مثل تار عنکبوت اطلاعات افراد مختلف در کنار هم قرار گرفته و ترکیب این اطلاعات باعث میشود آمار بسیار بسیار دقیقی از وضعیت ترافیکی هر نقطه ای از جهان ار ارائه دهد و این آمار ارائه شده توسط گوگل مپ بسیار دقیق هستند.

در این روش چون اطلاعات از طریق استفاده کنندگان جی پی اس بدست می اید هر چقدر تعداد استفاده کنندگان از اپلیکیشن نقشه گوگل و تعداد رانندگان بیشتر باشد آمار دقیق تری ارائه خواهد شد، هر چند در وضعیت کنونی آمار ارائه شده هم بسیار دقیق است. لازم به ذکز است که گوگل مپ توقف های خارج از ترافیک را محاسبه نمی کند و این توقف ها جزء مشکلات ترافیکی حساب نمی شود.

اگر گوگل مپ نتواند اطلاعات کافی را جمع آوری کند در چنین شرایطی با رنگ خاکستری نشان خواهد داد، که نشانشگر نبود اطلاعات کافی می باشد.

با به روی کار امدن اپلیکیشن ویز Waze از سال ۲۰۱۳ این آمار و اطلاعات و گزارشات توسط گوگل مپ تغییر یافته و دقیق تر شده اند، در این روش گوگل المان های انسانی را در اطلاعات خود دخیل می کند و در محاسبات خود این المان ها را استفاده کند. اپلیکیشن Waze خرابی جاده،خرابی ماشین، وجود تصادفات و… را بصورت دقیق گزارش میدهد، حتی این اپلیکیشن مکان های دوربین های کنترل سرعت را نیز با آیکن هایی نمایش میدهد.

Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.