کاهش هزینه سوخت با ردیاب خودرو

بازدیدها : 591 بازدید

کاهش هزینه سوخت با ردیاب خودرو

چگونه ردیابی GPS به کاهش هزینه های سوخت کمک می کند؟

عادت های نادرست رانندگی می تواند کارایی ناوگان شما و مصرف سوخت را هدر دهد. ردیابی GPS برای هر وسیله نقلیه و رانندگان می تواند به جلوگیری از عادات ضعیف رانندگی و هدر دادن هزینه های سوخت کمک کند.

کاهش سرعت

 سرعت بیش از حد نه تنها ممکن است باعث حوادث جاده‌ای شده و ایجاد خطر کند، بلکه روی میزان مصرف سوخت هم تاثیر دارد. طبق گزارش مجله Fleet Owner شما می‌توانید با کاهش سرعت از ۷۰ کیلومتر برساعت به ۶۰ کیلومتر برساعت، به میزان  ۱۰ درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی نمایید. هم‌چنین موسسه تحقیقاتی دیگری، ۱۲% صرفه‌جویی در مصرف سوخت را با کاهش سرعت از ۷۵ به ۶۵ گزارش داده است.
در واقع اگر شما بتوانید در ناوگان خود سرعت را ۱۰vkm/h کاهش دهید در عوض ۱۰% کاهش در هزینه سوخت مصرفی خواهید داشت.

کاهش زمان بیکاری خودرو

یک موتور خودرو بیکار دارای صفر کیلومتر می باشد و ممکن است مصرف سوخت در یک ساعت به هشت لیتر برسد. این رفتار راننده اتلاف وقت و هزینه است، با استفاده از نرم افزار ردیابی GPS شما می توانید زمان خاموش شدن موتور را برای هر یک از وسایل نقلیه خود نظارت کنید و زمانی که زمان بیکاری به آستانه زمان مشخصی برسد، هشدار خودکار دریافت می شود. نظارت دقیق و گزارشگری کمک می کند تا کل زمان خاموش بودن خودرو خود را به حداکثر برسانید و به این ترتیب شما را از هزینه های غیر ضروری سوخت صرفه جویی می کند.

بهبود نگهداری خودرو

دانستن سلامت وسیله نقلیه برای کسب و کار شما حیاتی است. اما بدست آوردن این اطلاعات همیشه آسان نیست . خیلی وقت‌ها راننده‌ها از بروز مشکل طفره می‌روند. چون بررسی یا تعمیرات خودرو ممکن است یک روز یا بیشتر طول بکشد. حتی ممکن است چراغ موتور خراب شود و برای چند روز یا هفته راننده از مشکل موتور باخبر نشود.
سیستم مدیریت ناوگان با نظارت بر شرایط موتور خودرو می‌تواند مدیران را هنگام بروز مشکل، به صورت خودکار از طریق پیامک (SMS) آگاه کند. در این صورت می‌توان اطلاعات بدست آمده را در اختیار مکانیک قرار داد و مکانیک هم بدون فوت وقت به رفع عیب می‌پردازد و نیازی به پرداخت هزینه برای عیب‌یابی خودرو نیست. در واقع هم در هزینه ها و هم در زمان صرفه جویی می‌شود.

بهینه سازی مسیرها

هنگامی که رانندگان شما مسیر بهینه را انتخاب می کنند، در مصرف سوخت و هزینه صرفه جویی می شود. ردیاب خودرو به شما گزارش های دقیق مسیرهای رانندگی را می دهد تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که کوتاه ترین و سریع ترین فاصله بین مکان ها را انتخاب می کنید. سیستم ردیابی GPS به شما این امکان را می دهد که مسیرها را تحلیل و بهینه سازی کنید که به کاهش هزینه های سوخت و نگهداری وسایل نقلیه کمتری کمک می کند.

 Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.