چه نکاتی را در خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیریم؟بهترین ردیاب خودرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بازدیدها : 875 بازدید

اگر چه فروشندگان سیستم های ردیاب در هنگام تبلیغ محصولشان به انبوهی از امکانات اشاره می کنند، اما اگر اطلاعات زیادی در مورد انتخاب ردیاب ندارید باید بدانید هیچکدام از این لیست های امکانات در عمل ملاک اصلی انتخاب نیست. تمام چیزی که یک سیستم ردیابی مطمئن طبق توصیه پلیس باید داشته باشد در دو موضوع ساده خلاصه می شود. باتری پشتیبان قدرتمند و نرم افزار ردیابی مطمئن و حرفه ای. سوالی که بعد از این لحظه مطرح می شوود این است که چگونه بفهمیم یک ردیاب خودرو باتری پشتیبان با ظرفیت مناسب و نرم افزار مناسب دارد؟

پاسخ ساده است. برای اطمینان از ظرفیت باتری پشتیبان مناسب کافیست مطمئن شوید ردیابی که انتخاب  می کنید دارای یک  باتری با ظرفیت حداقل 450 میلی آمپر باشد. کمتر از این مقدار به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در صورتی که سارقان سر باتری خودرو را بردارند نمی تواند به میزان مطمئن دستگاه روشن بماند و به سرعت خاموش می شود. در انتخاب سخت افزار ردیاب برای خودرویتان هیچوقت ظرفیت باتری را فدای قیمت کمتر نکنید زیرا این هزینه را انجام می دهید تا یک روز برای شما موثر واقع شود. موضوع مهم دیگر نرم افزار ردیابی مطمئن و آماده به کار است. تمامی فروشندگان ردیاب حتما ادعا می کنند که نرم افزار ردیاب نیز دارند در صورتی که ماجرا به همین سادگی نیست. برای اطمینان از معتبر بودن نرم افزار ارائه شده توسط آن ردیاب این سوالات را از فروشنده بپرسید. 

1: آیا نرم افزار نسخه رسمی در اپل استور و فروشگاه گوگل پلی دارد یا خیر؟ در صورتی که پاسخ خیر است بهتر است از آن صرف نظر کنید زیرا بیانگر این موضوع است که شرکت ارائه دهنده سخت افزار نتوانسته است از لحاظ امنیتی و فنی مجوزهای لازم مورد نیاز برای ارائه رسمی نرم افزار در اپل استور و گوگل پلی را کسب کند و نمی تواند بروز رسانی منظم برای نرم افزار خود ارائه دهد. ارائه نرم افزار در فروشگاههای غیر رسمی نشانه اعتبار پایین آن نرم افزار است.

2: در صورتی که مورد شماره یک مشکلی ندارد از فروشنده بخواهید تست کارکرد نرم افزار را برای حداقل ردیابی زنده و همزمان 30 خودرو ارائه دهد تا در صورتی که سرورهای آن نرم افزار ضعیف بود متوجه کندی و عملکرد ضعیف آن بشوید. در صورتی که فروشنده از ارائه تست نرم افزار روی تعداد خودروی زیاد خودداری کرد مطمئن باشیدموضوع مهمی را دارد از شما پنهان می کند. در تمام دنیا مرسوم است که فروشنده ردیاب تست قدرت نرم افزار را به مشتری ارائه دهد.

همانطور که مشاهده کردید انتخاب یک ردیاب مناسب کار دشواری نیست و کافیست بدانید دنبال چه موضوعاتی باید باشید. مجددا تاکید می شود تمامی ردیابها لیست امکاناتی مانند خاموش کردن خودرو از راه دور،هشدار باز شدن درها، دکمه اضطراری، شنود، هشدار استارت خوردن خودرو و ... را دارند و آن چیزی که تفاوت یک ردیاب ضعیف با ردیاب قوی را مشخص می کند تنها ظرفیت باتری پشتیبان و قدرت و اعتبار نرم افزار آن هاست