ردیابی GPS ناوگان

بازدیدها : 678 بازدید

ردیابی GPS ناوگان

ردیابی GPS ناوگان چیست؟

امروزه اکثر مردم با فناوری جیپی اس آشنایی دارند هر کسی با یک دستگاه ردیابی می تواند محل دقیق وسایل نقلیه خود را با یک کلیک ساده یک دکمه مشخص کند. با استفاده از گیرنده های GPS در تلفن های همراه، این تکنولوژی محبوبیت زیادی را در میان جمعیت های عمومی به دست آورده است.

در حال حاضر، ردیاب GPS کاربردهای فراوانی دارد از ردیابی بیمار گرفته تا ردیابی ناوگان و فراتر از آن را اجرا می کند. بنابراین، ردیابی GPS دقیقا چه چیزی است؟ این فناوری GPS است که مدیران ناوگان را قادر می سازد ردیابی مکان، پیگیری و نظارت بر ناوگان وسایل نقلیه خود را بر اساس زمان واقعی انجام دهند. برای درک ردیابی خودرو و مدیریت دارایی با استفاده از GPS، مهم است که با این تکنولوژی آشنا شوید.
GPS دقیقا چیست؟

GPS سیستم موقعیت یابی جهانی است. این تکنولوژی در ابتدا توسط وزارت دفاع ایالات متحده (DOD) به طور انحصاری برای عملیات نظامی معرفی شد. در سال 1970، تکنولوژی GPS به شدت توسط نیروهای مسلح برای حرکت با استفاده از امواج رادیویی استفاده شد. با این حال، چند سال بعد، وزارت دفاع امریکا تصمیم گرفت تا تکنولوژی برای استفاده غیرنظامیان را باز کند. امروزه ما میلیون ها کاربر GPS در سراسر جهان داریم.

GPS چگونه کار می کند؟

GPS با کمک 27 ماهواره (24 ماهواره عملیاتی و سه ماهواره اضافی) که هر 12 ساعت در اطراف زمین حرکت می کند، کار می کند. این ماهواره ها به عنوان ستون فقرات سیستم GPS عمل می کنند. برای پیدا کردن یک وسیله با استفاده از GPS، شما باید دارای یک ترانس گیرنده GPS باشید که با آن ماهواره ها ارتباط برقرار می کند. هنگامی که تمام دستگاه ها را در جای خود قرار داده اید، اما چگونه مکان تعیین می شود:

    ماهواره های در حال چرخش زمین امواج رادیویی را از فضا ارسال می کنند.
    این امواج توسط گیرنده های GPS بر روی زمین دریافت می شوند.
    با استفاده از trilateration، مکان دقیق وسیله تعیین می شود.

اگر وسیله در حال حرکت است، سیستم GPS نیز می تواند سرعت را برآورد کند. این به استفاده گسترده از فن آوری ناوگان خودرو منجر شده است.

ردیابی ناوگان

فناوری GPS برای شرکت هایی که در حال حرکت به دارایی ها برای اجرای کسب و کار خود هستند، رضایت بخش است. این شرکت ها از ردیابی ناوگان برای نظارت بر حرکت وسایل نقلیه خود، تجهیزات و اعضای خدمه استفاده می کنند.

به عنوان مثال، یک کسب و کار تاکسیرانی محلی در نظر بگیرید. در مدیریت تاکسیرانی های بزرگ، مشکلی به نظر می رسد، زیرا هیچ راهی برای نظارت بر حرکت تاکسی وجود ندارد. این منجر به سردرگمی زیادی در بین مدیران و رانندگان ناوگان می شود. با این وجود، این مشکل می تواند با کمک یک راه حل ردیابی خودرو به راحتی حل و فصل شود. با کمک نرم افزار GPS شما می توانید عملیات ناوگان خود را ساده کنید.

GPS ناوگان حمل و نقل تجاری چگونه کار می کند؟

 دستگاه GPS - همانطور که قبلا ذکر شد، دستگاه GPS عمدتا گیرنده است که می تواند با صورت فلکی ماهواره های GPS ارتباط برقرار کند. در حال حاضر، این دستگاه بر روی وسیله نقلیه نصب شده است تا بتواند پیگیری کند زیرا مکان را مستقیما ثبت می کند. دو نوع دستگاه ردیابی GPS وجود دارد:

  •    دستگاه های جیپیاس فعال اطلاعات موقعیت مکانی را ثبت کرده و بر اساس زمان واقعی ارسال می کنند.
  •   از سوی دیگر، دستگاه های منفعل، اطلاعات مکانی را در یک تراشه حافظه ذخیره می کنند که بعدا می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

مزایای استفاده از ردیابی GPS برای ناوگان

ردیابی ناوگان GPS، همراه با وسیله نقلیه حمل و نقل Telematics، مزایایی را برای ناوگان شما ارائه می دهد.

این مزایا عبارتند از:

مصرف سوخت کاهش می یابد.

به روز رسانی منظم در وضعیت راننده

موارد کاهش سرعت وکاهش رانندگی های غیرمجاز

کاهش زمان خاموش و توقف.

کاهش هزینه بیمه خودرو.

جلوگیری از سرقت

بهبود خدمات مشتری

ردیاب GPS برای ناوگان مدرن امروز ضروری است. این می تواند کارایی ناوگان خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و هزینه های عملیاتی را کاهش دهد.

 Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.