تفاوت رهیاب و ردیاب

بازدیدها : 862 بازدید

در تمام وسیله های ساخته شده که دارای GPS هستند یکی از این دو رویکرد وجود دارد: 1- رهیابی 2- ردیابی.

ردیاب و رهیاب جفتشان از داده هایی که از ماهواره های جی پی اس دریافت می شوند، کمک می گیرند.

ردیاب

ردیاب دارای انواع و کاربردهای متفاوتی است شامل ردیاب موجودات زنده، ردیاب خودرو، ردیاب اشیاء و...

ردیاب جهت موقعیت یابی شیء، فرد یا وسیله نقلیه و... استفاده می شود و همچنین اطلاعاتی نظیر سرعت و شتاب و جهت حرکت و... را به مسئول ردیاب می دهد. دستگاههای ردیابی ممکن است قابلیت مسیریابی نیز داشته باشند.

رهیاب

رهیاب با مسیریاب ها با استفاده از دریافت سیگنال از ماهواره های جی پی اس قادر است موقعیت شما را تعیین و مسیرهای ممکن به مقصدتان را به شما نشان دهند. این دستگاه میتواند کاربرد نظامی هوافضایی و مصرفی داشته باشد. رهیاب موقعیت شما را روی نقشه پیدا میکند و نیازی نیست که شما ان را برای رایانه یا شخص دیگری ارسال کنید. بوسیله ی نقشه و موقعیت خود و ادرس مقصد می توانید راههای رسیدن به مقصد را ببینید و بهینه ترین مسیر را انتخاب کنید و با داشتن قابلیت راهنمای صوتی و اعلام جهت حرکت آن مسیر را طی کنید. رهیاب ها دارای امکانات دیگری نیز هستند و به شما اطلاعاتی شامل مکان دقیق دوربین های پلیس، یافتن راه جدید به صورت خودکار، (در صورتی که شما از مسیر اصلی تعیین شده خارج شوید) پیدا کردن نزدیک ترین پمپ بنزین به موقعیت کنونی شما، می دهند.

 Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.