انواع GPS ها

بازدیدها : 2,198 بازدید

انواع GPS ها

جی پی اس ها به پنج دسته تقسیم می شوند:

1- جی پی اس دستی:

این گروه از جی پی اس ها دستگاه هایی به اندازه ی گوشی موبایل وحتی کوچک تردر اندازه بند انگشت هستند به نام های ردیاب شخصی، ردیاب آهنربایی نیز نامیده می شوند.

این نوع جی پی اس ها امکان دریافت 12 کانال اطلاعات از ماهواره،36 ساعت عمر باطری دارند، امکان ثبت 500000 نقطه در حافظه، قابلیت ثبت 10000نقطه در 10خط سیر(track)، ثبت تا 50 مسیر(route)در 125 شاخه،امکان متصل شدن به کامپیوتر، دارای قطب نمای الکترونیکی، دارای ارتفاع سنج، دارای پروفیل ارتفاعی، امکان محاسبه مساحت، دارای آنتن جداشونده، قابلیت اتصال به آنتن های خارجی، دارای صفحه بزرگ رنگی، توانایی هدایت خیابان به خیابان و … را دارند.

2- جی پی اس هوایی:

این نوع مشابه جی پی اس دستی است  بااین تفاوت که صفحات نمایش و امکانات نصب برای استفاده روی هواپیماها و بالگرد ها در این جی پی اس ها بهینه شده اند.

3- جی پی اس دریایی:

این جی پی اس ها مشابه جی پی اس دستی یا ردیاب شخصی هستند تفاوت آنها در صفحات نمایش و امکانات نصب برای استفاده روی شناور ها و کشتی ها بهینه شده اند.

4- جی پی اس دقیق:

از این نوع جی پی اس برای برداشت های دقیق ونقشه برداری استفاده می شود.این دستگاه ها به صورت ست های 2 یا 3 تایی ارائه می شوند.

5- جی پی اس ردیابی:

این نوع جی پی اس به صورت بورد و انتن جداگانه و یا ماوس و بدون صفحه کلید و بدون صفحه نمایش ارائه می شوند. و در ردیاب های شخصی، ردیاب خودرو و کلا در دستگاههای ردیابی استفاده می شود.

افراد از این نوع جی پی اس برای نیازهای خاصی استفاده می کنند. بعضی ها سازمان هستند و برای کنترل خودرو های سازمان و بعضی برای مدیریت ناوگان خود و برخی برای ردیابی سالمندان و ردیابی دارایی و... استفاده می کنند.

 Spireon ارائه دهنده با کیفیت ترین سیستم های نوین ردیابی خودرو می باشد، شما همواره می توانید از طریق ارسال پیام و یا تماس تلفنی جهت مشاوره و یا خرید انواع ردیاب خودرو با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.